Operacja #0001

Wczoraj doszło na konto pierwsze 250 zł. Dzisiaj zakupiliśmy 6 akcji spółki GPW po 37,30

operacja0001

Razem z prowizją zapłaciliśmy 228,80 zł.

Dlaczego GPW? Spółka długoterminowo wydaje się być inwestycją po prostu idealną dla naszego portfela. Wypłaca dywidendy i roku na rok najpewniej zwiększać będzie wypracowany zysk. Po dużych spadkach na giełdach cena za 1 akcję spadała do około 37 zł, z początkowych 47 zł na debiucie i to też wpłynęło na zakup.

Warto wspomnieć, iż w 3 kwartale tego roku zysk GPW wyniósł 37 milionów zł i był lepszy od zeszłorocznego o ponad 70%. Zainteresowanie coraz szerszej rzeszy ludzi inwestowaniem, musi odbić się pozytywnie na zyskach GPW. Jak czytamy za IAR (Informacyjna Agencja Radiowa):

Wśród planów GPW znajduje się między innymi wejście na rynek towarowy. W tym celu spółka zamierza przejąć Towarową Giełdę Energii. Transakcja o wartości około 180 milionów złotych zostanie sfinansowana poprzez emisję obligacji GPW, które będą notowane na rynku Catalyst. Do transakcji powinno dojść w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy.

W przyszłości planujemy dalsze zakupy tejże spólki.

Ps. Jak myślicie w jaki sposób najlepiej podawać skład portfela IKE? Mamy z tym lekki problem… Chodzi mi o aktualne wyceny, czy wliczać prowizję do ceny akcji, jak podawać wyniki miesięczne etc. Może ktoś już prowadzi bloga na ten temat i wspomógłby nas radą? Z góry dziękujemy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s