Grudniowa wpłata i kilka słów o portfelu

Jako że dostałem od pracodawcy premię na święta, postanowiłem w grudniu wpłacić na IKE trochę więcej pieniędzy niż przwidziane comiesięczne 100 zł. W grudniu zasililiśmy nasz rachunek kwotą 400 zł i teraz rozglądamy się nieśpiesznie za jakąś sensowną inwestycją.

Jak na razie w naszym posiadaniu znajduje się 6 akcji spółki GPW (portfel można podglądać tutaj) kupionej po 37,30 zł sztuka. Resztę na dzień dzisiejszy stanowi gotówka…

Razem z ojcem ustaliliśmy, że nasz portfel IKE będzie wyglądał mniej więcej tak:

Jeżeli chodzi o obligacje to ciekawe jest to, że ojciec chce kupować tylko obligacje skarbowe, ja natomiast jestem zwolennikiem obligacji z rynku catalyst.

Na razie próbuje przekonac go do rynku catalyst i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prawdopodobnie na początku roku zakupimy obligacje spółki MEW s.a. oznaczone symbolem MSA1013. Jeżeli nie to dokupimy trochę akcji GPW.

Do pięciu procent portfela będzie wykorzystywane w celach czysto spekulacjyjnych. Jednak najprawdopodbniej dopiero na początku roku 2014. Horyzont czasowy naszych inwestycji to  osiem lat, dlatego na początku tej drogi nie będziemy od razu bawic sie w spekulację. Zamiast tego chcemy do końca 2012 roku zbudowac w miarę bezpieczny portfel, przynoszący zyski większe o parę punktów procentowych ponad inflację. Czy to się uda? Czas pokaże…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s