Styczniowe zakupy.

Do naszego portfela IKE powędrowały w styczniu, jak mawia mój kolega z pracy 2 krzyże,  czyli mówiąc krótko 200 zł. Suma może nie przyprawiająca o zawrót głowy, jednak tutaj chodzi nam bardziej o systematyczność niż pojedyńcze zrywy. W końcu pozostało jeszcze aż/tylko 8 lat do wypłaty zgromadzonych środków, a łatwiej oszczędzic nam 100-300 zł miesięcznie niż wpłacić jednorazowo jakąś dużą sumę. Poza tym ciekaw jestem czy z takich małych kwot można urobic coś znacznie większego, w dłuższym okresie czasu… Dużo się naczytałem o tych wszystkich procentach składanych, które wyglądaja imponująco, jednak w normalnym realnym życiu, wszystko ciągnie się troche woooooooolniej…

W styczniu zakupiliśmy 5 obligacji spółki MEW S.A: MSA1013. Jest to obligacja korporacyjna niezabezpiezona z rynku catalyst, jednak sama spółka Mew S.A. jest jak dla mnie bardzo ciekawa (szczególnie jej profil działalności) i myślę, że z wykupem nie powinno być żadnych problemów. Spółka Mew S.A. jest już od dawna na mojej liście obserwowanych spółek i jak tylko ojciec zapozna się z ich działalnością i zagłębi się w raporty, będę próbował przekonac go do kupna paru sztuk akcji.

Tak więc  nasz portfel powoli zaczyna przypominać profil: 60% obligacje, 35% akcje dywidendowe, 5% spekulacje.

Na dzień dzisiejszy mamy  95,10 zł gotówki, jednak z kupnem czegokolwiek się na razie wstrzymamy ze względu na prowizje, która zżarłaby potencjalny zysk. Nasz portfel aktualizujemy na bieżąco, a możecie go zobaczyc klikając w napis „PORTFEL IKE” znajdujący się w prawym górnym rogu bloga.

Do usłyszenia.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Styczniowe zakupy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s