Podsumowanie stycznia

Na koncie IKE od listopada 2011 roku zebrało się już kilka stówek, więc wypadałoby regularnie publikowac jakieś miesięczne podsumowania. Umieszczane będą one na początku każdego miesiąca w formie zrzutu ekranu z konta w bossie, wraz z któtkim komentarzem. Podsumowanie stycznia wygląda następująco:

Jak można zauważyć wartość portfela wynosi 866,34 , co przy wpłatach 850 stanowi zysk rzędu  1,92%.

W skład wszystkich obliczeń wchodzi 95,10 zł gotówki, która zostanie wykorzystana dopiero przy jakiejś większej wpłacie w lutym.

Musze jeszcze przyjrzeć się bliżej wycenie obligacji przez BOŚ, gdyż jakoś nie chce mi się tutaj wszystko zgodzić. Może wynika to z wartości naliczanie odsetek. Na razie nie wiem…

Ogólnie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych wyników. Akcje GPW kupione tanio (średnia cena kupna na obrazku to uśredniona cena kupna akcji wraz z prowizją maklerską) maja według nas duży potencjał wzrostu. Na parkiecie, odwrotnie niż u mnie za oknem, powiał letni wietrzyk i można spodziewać się w następnych tygodniach umiarkowanych wzrostów co nastraja optymistycznie.

Co do obligacji MSA1013, zauważam z zadowoleniem iż cieszą się nawet popularnością na rynku Catalyst. Pierwsza z czterech półrocznych wypłat odsetek trafi na konto w środę, 11 kwietnia 2012 roku. W wolnych chwilach obserwuję oczywiście spółkę, gdyż ryzyko obligacji korporacyjnych jest większe niz np. obligaji państwowych. Wiadomo coś za coś… A przypadki bankructwa, niewypłacalności spółek z tego rynku się zdarzają (chyba zajznamienitszym przykładem jest tutaj ANTI), także przy ich doborze starajmy się jak najlepiej zapoznać się z ich sytuacja i nie ryzykować w takie tranzakcje wszystkich swoich oszczędności.

W lutym na konto trafi kolejna wpłata i jeżeli środki będą w miarę duże, zakupimy kolejne akcje dywidendowe, zgodnie z nasza pierwotną strategią. Na naszym celowniku znajdują sie aktualnie akcje: GWP, PKOBP, oraz PGING.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s