Szybka akcja: wędka-spławik…

Dziewiętnaście dni temu postanowiłem zaryzykować i kupić akcję TPSA dla soczystej  dywidendy 1,50 zł od akcji. Kupiłem w ten sposób 50 akcji za średnią kwotę 16,35 zł (wliczona już prowizja). Teraz pozostaje czekać do 5 lipca, kiedy to oknto IKE zostanie zasilone kwotą 75 zł.

Pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia, mianowicie sprzedaż akcji. Kiedy tylko ich cena wzrośnie do 16,35-16,45 zł natychmiast zostaną sprzedane. Mam nadzieję, że nastapi to w miarę szybko, gdyż nie chcę kisić tepsy długo…

Oczywiście trzeba też rozważyć czarny scenariusz, czyli zejście cen do poziomu poniżej 15 zł. Tutaj pozostanie tylko trzymanie akcji do następnej górki…

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Szybka akcja: wędka-spławik…

  1. W krótkim terminie łapanie dywidend nie ma większego sensu, gdyż dywidenda zostanie odcięta od kursu akcji, a więc w dniu kiedy dostaniesz na konto 60,75zł (75zł minus podatek), cena akcji TPSA zostanie skorygowana o 1,5zł w dół. Oczywiście życzę Ci dużych zysków, ale krótkoterminowe łapanie dywidend Ci go nie przyniesie.

    • Tak wiedziałem o tym, że akcje zostają skorygowane o dywidendę, (w dniu daty ustalenia dywidendy – 3 dni) jednak postanowiłem zaryzykować. Historycznie cena akcji TPSA po dywidendzie, zawsze po kilkunastu tygodniach zyskiwała na wartości. Jak to będzie wyglądało teraz – nie mam pojęcia.
      Ja mam konto IKE tak więc dostanę całe 75 zł bez podatku 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s